tel. (32) 231 35 56 kom. 600 309 606
Strona główna → O nas
banner banner

O nas

Na rynku nieruchomości od wieków, co najmniej dwóch. Zajmujemy się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami, zarządzaniem oraz obsługą inwestycyjną nieruchomości. Współpracujemy ze specjalistami z branży prawnej, podatkowej, geodezyjnej, geologicznej, projektowej oraz wykonawczej. Wspólnie wykonujemy ekspertyzy i opinie niezbędne w procesie podejmowania decyzji i realizacji inwestycji. Podejmujemy się również realizacji i nadzoru wypracowanych decyzji, dbając o interes klienta do zakończenia procesu.

Dlaczego to robimy czyli WHY?

Rozwijaliśmy się wraz z rynkiem nieruchomości od początku przemian własnościowych, a może i dłużej.

Nadrzędnym celem od ponad 30 lat jest satysfakcja i zadowolenie klienta. Osiągamy to dzięki współpracy i zrozumienia problemów z jakim borykają się osoby pragnące dokonać transakcji na rynku nieruchomości. Personalizujemy je pod względem potrzeb kontrahentów. Nasza reputacja wśród klientów i osób pracujących na rynku nieruchomości jest najcenniejszą rekomendacją świadczonych przez nas usług.

Rozwijamy zespół, dbając o to, co było dla nas najważniejsze od początku -  dobro klienta ponad wszystko. Pozwala to nam na łączenie ognia i wody czyli doświadczenia z młodzieńczą energią i zapałem. Ciągle uczymy się i rozwijamy tak, aby nadążyć za rozwijającym się światem, nie tracąc tego co czasami jest lekceważone – doświadczenia.

 

Stanowimy najbardziej stabilny zespół na Śląsku

 

 

         Witold Czapla - Doradca rynku nieruchomości, pośrednik w obrocie nieruchomościami, licencja nr 50 oraz zarządca nieruchomościami licencja nr 7729. Współtworzy firmę zajmującą się od 1982 roku obsługą rynku nieruchomości.

Specjalista w obsłudze rynku nieruchomości inwestycyjnych wymagającym specjalistycznej wiedzy oraz dużego doświadczenia. Odpowiada za merytoryczne i  organizacyjne kierowanie zespołem współpracowników, ponadto współtworzy i współpracuje z zespołami zadaniowymi, powoływanymi do przygotowywania  procesów przed inwestycyjnych i inwestycyjnych.

Organizator ruchu zawodowego pośredników w obrocie nieruchomościami, założyciel Bielsko – Częstochowsko – Katowickiego Stowarzyszenie Pośredników w  Obrocie Nieruchomościami, członek zarządu i komisji rewizyjnej Stowarzyszenia, Prezes zarządu w latach 1999 – 2005. Założyciel najstarszej i największej  Federacji skupiającej stowarzyszenia pośredników w obrocie nieruchomościami i zarządców nieruchomości Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, działającej  nieprzerwanie od 1995 roku. Były członek komisji Edukacji i Etyki - w tym jej przewodniczący, wieloletni członek Rady Krajowej oraz członek Zarządu Federacji.

Od 1999 roku powołany przez Ministra Infrastruktury w skład Komisji Odpowiedzialności Zawodowej Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, od 2001 do  zakończenia prac Komisji w 2013 r. jej Przewodniczący.

Absolwent Politechniki Śląskiej. Posiada liczne wyróżnienia, z których do najważniejszych należy zaliczyć  Złotą Odznakę  Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości,  Złoty Medal Zasłużony dla Polskiego Rynku Nieruchomości przyznany przez Federację Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości oraz Złoty Medal „ Za Długoletnią Służbę” nadany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polski.

W latach  1999-2016 prowadził zajęcia na studiach podyplomowych Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz na wielu innych renomowanych uczelniach w Polsce.

Wykładowca i prelegent na licznych szkoleniach, seminariach  i kongresach związanych z rynkiem nieruchomości.

 

          Marta Czapla-Kluzek  - Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania Języków Obcych w Katowicach. Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami (licencja nr 3806 Ministra  Infrastruktury uzyskana w 2003 roku). Na rynku nieruchomości od 2000 r.

Posiada uprawnienia Certyfikowanego Coach ICF na poziomie ACC, jest Certyfikowanym Praktykiem Points of You, absolwentem wielu szkoleń z zakresu  Coachingu i HR. 

W swojej pracy stawia na dobre relacje międzyludzkie, uczciwość, autentyczność i życzliwość. Specjalizuje się w obsłudze rynku mieszkań i domów  jednorodzinnych. Posiada wielkie umiejętności prowadzenia negocjacji. Umie słuchać.

W wolnym czasie podróżuje wraz z mężem i dziećmi camperem w miejsca gdzie nie docierają turyści. 

 

OPINIA: Niesamowita umiejętność nawiązywania relacji. Potrafi słuchać i rozmawiać. Dba o zachowanie prawidłowych relacji  finansowych. Zawsze chętna do pomocy, docenia zalety i umiejętności naszych współpracowników.   

Witold Czapla

 

 

        Irena Gintowt - Na rynku nieruchomości nieprzerwanie od  1997 r. W trakcie długoletniej pracy obsługiwała zarówno klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych. Specjalizuje się w sprzedaży nieruchomości wymagających szczególnej obsługi geodezyjno prawnej. Pomaga w procesach scaleń, podziałów  nieruchomości, regulowania stanów prawnych w tym ustanawiania drogi koniecznej oraz służebności. Z racji dużej wiedzy i praktyki dotyczącej podatków  związanych z rynkiem nieruchomości, pomaga w złożeniu niezbędnych dokumentów oraz uzyskaniu  koniecznych zaświadczeń.

Duża wiedza oraz umiejętność zrozumienia potrzeb klienta gwarantuje doskonałą współpracę.

Irena w pełni zasługuje na tytuł eksperta rynku nieruchomości.

Pozazawodową jej pasją jest ogród.

 

OPINIA: Kompetencje, kompetencje i jeszcze raz kompetencje. Niesamowita umiejętność przekazywania informacji. Potrafi wyjaśnić zagrożenia unikając straszenia. Bierze na siebie mnóstwo obowiązków odciążając maksymalnie klientów czym między innymi zdobywa ich zaufanie, którego jak dotąd nigdy nie zawiodła.  

Witold Czapla

 

 

 

          Sonia KuźniakAbsolwent Uniwersytetu Opolskiego. Pracuje w Firmie od 2000 r. Nadzoruje i prowadzi sprawy dotyczące działań organizacyjnych, w tym ogólnego nadzoru nad reklamą oraz kontaktami z firmami współpracującymi. Nadzoruje system rozliczeń, obiegu dokumentów w tym księgowych oraz archiwum.  Organizuje i uzgadnia terminy oraz miejsca spotkań i konsultacji z klientami biura i współpracownikami. Zajmuje się również bezpośrednią obsługą.

Ma wyjątkowy talent do rozwiązywania sporów i konfliktów, urodzony mediator – tam gdzie diabeł nie może pośle Sonię.

Ostatnio odkryła w sobie nową pasję, której całkowicie poświęca się w wolnych chwilach. Tą pasją jest żeglarstwo.

 

OPINIA: Szybko się uczy. Stanowi zaplecze organizacyjne firmy. Odpowiedzialna za działania promocyjne, reklamowe, organizację oraz obieg dokumentów. Trudna rola, bo doceniamy jej pracę, gdy coś nie jest zrobione, a to zwykle wiąże się z pretensjami. Ja wiem, że im mniej ją widać - tym lepiej. Jej umiejętność rozmowy z ludźmi jest źródłem naszych zleceń.

Witold Czapla

 

 

 

 

        Anna SzulborskaNa rynku nieruchomości nieprzerwanie od 2002 r. Obsługuje w szczególności rynek mieszkaniowy, w tym obejmujący domy jednorodzinne i działki w okolicach Pyskowic, Toszka, Wielowsi oraz Zbrosławic. Posiada duże doświadczenie w organizowaniu działań niezbędnych przy ustalaniu stanu prawnego i geodezyjnego nieruchomości. Współpracuje  z doświadczonymi geodetami oraz prawnikami specjalizującymi się w zakresie szeroko rozumianego prawa dotyczącego nieruchomości. Bezpośrednia i kompetentna w kontaktach z klientami.   

Ania jest przykładem na to, że efektywność, sukces i rozwój są tam, gdzie ludzie współpracują ze sobą oraz mają wspólne cele.

Jej motto –  to dobro, bezpieczeństwo i satysfakcja klienta.  

 

OPINIA: Wulkan optymizmu. Lubi ludzi i potrafi im to przekazać. Potrafi również oceniać ludzi i ograniczyć ryzyko współpracy. Rzetelna i dokładna. Najlepszym potwierdzeniem jej kompetencji są opinie i podziękowanie kierowane na moje ręce.

Witold Czapla

 

 

 

       Łukasz Comperlik - Absolwent Politechniki Śląskiej.  Ślązak z pochodzenie i charakteru - uczciwy, bezkompromisowy, perfekcyjny profesjonalista. Jego  pragmatyzm przekłada się postrzeganie człowieka poprzez jego cele, pragnienia i marzenia.

Kredo Łukasza to:  Niemożliwe od ręki – cuda na poczekaniu. 

Zdobywał doświadczenie życiowe i zawodowe pracując w branży górniczej i nieruchomości.

Od 2013 roku na trwałe związany rynkiem nieruchomości. Specjalizuje się w obsłudze rynku mieszkaniowego pierwotnego i wtórnego. Ustawicznie poszerza swoją wiedzę poprzez studia teoretyczne oraz praktykę zawodową.

Łukasz w praktyce realizuje zasadę 3L – Live Long Learning (ustawiczne kształcenie). 

W czerwcu 2014 ukończył specjalistyczny kurs pośrednika w obrocie nieruchomościami zorganizowany przez Polską Federację Rynku Nieruchomości uprawniający   go do wpisania się na listę pośredników. Posiada wpis pod nr 22676.

Członek jednego z najstarszych w Polsce, działającego od 1994 roku Bielsko – Częstochowsko – Katowickiego Stowarzyszenia pośredników w Obrocie  Nieruchomościami w Katowicach.

 

OPINIA: Najmłodszy uczestnik zespołu, co nie znaczy że bez doświadczenia. Pracowity, wytrwały, zdecydowanie dążący do sukcesu, ale nie za wszelką cenę. Korzysta z doświadczeń zespołu sam chętnie dzielący się swoimi. Dbający o swój wizerunek i firmę. Pasjonat dobrych książek.

Witold czapla