tel. (32) 231 35 56 kom. 600 309 606
Strona główna → O nas
banner banner

O nas

Na rynku nieruchomości od 1982r. Zajmujemy się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami, zarządzaniem oraz obsługą inwestycyjną nieruchomości. Współpracujemy ze specjalistami z branży projektowej i wykonawczej. Wspólnie wykonujemy ekspertyzy i opinie niezbędne w procesie podejmowania decyzji i realizacji inwestycji.

Do września 2014 firma działała pod nazwą Agencja Nieruchomości Nitka&Czapla.

 

Obsługa rynku nieruchomości od 32 lat

Historia firmy została rozpoczęta przez Halinę i Adama Nitka, którzy podjęli rodzinną działalność  gospodarczą w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami w 1982r. Na początku lat dziewięćdziesiątych do firmy dołączył Witold Czapla.

Lata dziewięćdziesiąte to gwałtowny rozwój przedsiębiorstwa. Powstają nowe oddziały,  zwiększa się zatrudnienie,  zmienia  zakres usług oferowanych na rynku. Współwłaściciele Firmy w osobach Witolda Czapli i Adama Nitki biorą czynny udział w tworzeniu ruchu zawodowego osób związanych z rynkiem nieruchomości.  W 1994 r. powołują do życia w gronie kilkunastu osób Bielsko – Częstochowsko – Katowickie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami (dzisiaj ponad 500 członków) biorąc jednocześnie czynny udział w pracach jego Zarządu, a w 1995 r. współtworzą Polską Federację Rynku Nieruchomości z siedzibą w Warszawie.

W związku z wejściem w życie w 1997 r. ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz sformalizowaniem zawodów nieruchomościowych decyzją  Ministra Budownictwa, Adam Nitka zostaje powołany w skład Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej a Witold Czapla w skład Komisji Odpowiedzialności Zawodowej pełniąc jednocześnie obowiązki jej Przewodniczącego.

Kolejne lata to zdecydowane odmłodzenie firmy, do głosu dochodzi młodsze pokolenie Marta Czapla – Kluzek oraz Maciej Nitka. Od lipca 2014 w związku rozpoczęciem przez Macieja Nitkę nowej działalności gospodarczej do firmy wraca Witold Czapla i wraz z Martą Czapla-Kluzek kontynuuje jej działalność. Satysfakcja i zadowolenie klienta jest naszym głównym celem, a nasze doświadczenie i reputacja  jego gwarancją. 

 

Stanowimy najbardziej stabilny zespół na Śląsku


 

                 

Witold Czapla – Doradca rynku nieruchomości, pośrednik w obrocie nieruchomościami, licencja nr 50 oraz zarządca nieruchomościami licencja nr 7729. Specjalista w obsłudze rynku nieruchomości inwestycyjnych wymagającym  specjalistycznej wiedzy oraz dużego doświadczenia. Odpowiada za merytoryczne i organizacyjne kierowanie zespołem współpracowników, ponadto współtworzy i współpracuje z zespołami zadaniowymi, powoływanymi do przygotowywania procesów przed inwestycyjnych i inwestycyjnych.

Organizator ruchu zawodowego pośredników w obrocie nieruchomościami, założyciel Bielsko – Częstochowsko – Katowickiego Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, członek zarządu i komisji rewizyjnej Stowarzyszenia, Prezes zarządu w latach 1999 – 2005.  Założyciel najstarszej i największej Federacji skupiającej stowarzyszenia pośredników w obrocie nieruchomościami i zarządców nieruchomości Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, działającej nieprzerwanie od 1995 roku. Były członek komisji Edukacji i Etyki - w tym jej przewodniczący, wieloletni członek Rady Krajowej oraz członek Zarządu Federacji.

Od 1999 roku powołany przez Ministra Infrastruktury w skład Komisji Odpowiedzialności Zawodowej Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, od 2001 do zakończenia prac Komisji w 2013 r. jej Przewodniczący.

Absolwent Politechniki Śląskiej. Posiada liczne wyróżnienia, z których do najważniejszych należy zaliczyć  Złotą Odznakę Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, Złoty Medal Zasłużony dla Polskiego Rynku Nieruchomości przyznany przez Federację Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości oraz Złoty Medal „Za Długoletnią Służbę” nadany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polski.

W latach 1999-2016 prowadził zajęcia na studiach podyplomowych Uniwersytetu Warszawskiego,  Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz na wielu innych renomowanych uczelniach w Polsce.

Wykładowca i prelegent na licznych szkoleniach, seminariach i kongresach związanych z rynkiem nieruchomości

 
       
 

Marta Czapla – Kluzek – Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania Języków Obcych w Katowicach. Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami (licencja nr 3806 Ministra Infrastruktury uzyskana w 2003 roku). Na rynku nieruchomości od 2000 r.

Posiada uprawnienia Certyfikowanego Coach ICF na poziomie ACC, jest Certyfikowanym Praktykiem Points of You, absolwentem wielu szkoleń z zakresu Coachingu i HR. 

W swojej pracy stawia na dobre relacje międzyludzkie, uczciwość, autentyczność i życzliwość. Specjalizuje się w obsłudze rynku mieszkań i domów jednorodzinnych. Posiada wielkie umiejętności prowadzenia negocjacji. Umie słuchać.

W wolnym czasie podróżuje wraz z mężem i dziećmi camperem w miejsca gdzie nie docierają turyści.  

 

 

 
       
 

Irena Gintowt – Na rynku nieruchomości nieprzerwanie od  1997 r. W trakcie długoletniej pracy obsługiwała zarówno klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych. Specjalizuje się w sprzedaży nieruchomości wymagających szczególnej obsługi geodezyjno prawnej. Pomaga w procesach scaleń, podziałów nieruchomości, regulowania  stanów prawnych  w tym ustanawiania drogi koniecznej oraz służebności. Z racji dużej wiedzy i praktyki dotyczącej podatków związanych z rynkiem nieruchomości, pomaga w złożeniu niezbędnych dokumentów oraz uzyskaniu  koniecznych zaświadczeń.

Duża wiedza oraz  umiejętność zrozumienia potrzeb klienta gwarantuje doskonałą współpracę.

Irena w pełni zasługuje na tytuł eksperta rynku nieruchomości.

Pozazawodową jej pasją jest ogród.

 

 

 
       
 

Anna Szulborska – Na rynku nieruchomości nieprzerwanie od 2002 r. Obsługuje w szczególności rynek mieszkaniowy, w tym obejmujący domy jednorodzinne i działki w okolicach Pyskowic, Toszka, Wielowsi oraz Zbrosławic. Posiada duże doświadczenie w organizowaniu działań niezbędnych  przy ustalaniu stanu prawnego i geodezyjnego nieruchomości. Współpracuje z doświadczonymi geodetami oraz prawnikami specjalizującymi się w zakresie szeroko rozumianego prawa dotyczącego nieruchomości. Bezpośrednia  i kompetentna w kontaktach z klientami.   

Ania jest przykładem na to, że efektywność, sukces i rozwój są tam gdzie ludzie współpracują ze sobą oraz mają wspólne cele.

Jej motto –  dobro, bezpieczeństwo i satysfakcja klienta.  

 

 

 

 
       
 

Sonia Kuźniak – Absolwent Uniwersytetu Opolskiego. Pracuje w Firmie od 2000 r. Nadzoruje i prowadzi sprawy dotyczące działań organizacyjnych, w tym ogólnego nadzoru nad reklamą oraz kontaktami z firmami współpracującymi. Nadzoruje system rozliczeń, obiegu dokumentów w tym księgowych oraz archiwum. Organizuje i uzgadnia terminy oraz miejsca spotkań i konsultacji z klientami biura i współpracownikami. Zajmuje się również bezpośrednią obsługą.

Ma wyjątkowy talent do rozwiązywania sporów i konfliktów, urodzony mediator – tam gdzie diabeł nie może pośle Sonię.

W wolnych chwilach aktywnie spędza czas, odpoczywa z książką.

 

 

 

 

 
       
 

Łukasz Comperlik - Absolwent Politechniki Śląskiej.  Ślązak z pochodzenie i charakteru - uczciwy, bezkompromisowy, perfekcyjny profesjonalista.  Jego pragmatyzm przekłada się na postrzeganie człowieka poprzez jego cele, pragnienia i marzenia.

Kredo Łukasza to:  Niemożliwe od ręki – cuda na poczekaniu. 

Zdobywał doświadczenie życiowe i zawodowe pracując w branży górniczej i nieruchomości. Od 2013 roku na trwałe związany rynkiem nieruchomości.  Specjalizuje się w obsłudze rynku mieszkaniowego pierwotnego i wtórnego. Ustawicznie poszerza swoją wiedzę poprzez studia teoretyczne oraz praktykę zawodową.

Łukasz w praktyce realizuje zasadę 3L – Live Long Learning (ustawiczne kształcenie). 

W czerwcu 2014 ukończył specjalistyczny kurs pośrednika w obrocie nieruchomościami zorganizowany przez Polską Federację Rynku Nieruchomości uprawniający go do wpisania się na listę pośredników. 

Członek zarządu jednego z najstarszych w Polsce, działającego od 1994 roku Bielsko – Częstochowsko – Katowickiego Stowarzyszenia pośredników w Obrocie Nieruchomościami w Katowicach.

 
       
  Jarosław Tomaszewski